Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Muzeum Kultury Łemkowskiej podpisało umowę dotyczącą finansowania zadań w ramach programu Infrastruktura Kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację zdania: Wyposażenie Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej w sprzęt do prowadzenia działalności edukacyjno-kulturalnej. W ramach realizacji zadania Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej zostanie wyposażone z mobilną scenę (estradę). Termin realizacji zadania: 31.08.2020 roku.

Zakup mobilnej estrady dla potrzeb Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grupach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Godziny otwarcia

Pełna lista godzin

Historia wsi

Wieś położona w Beskidzie Niskim, w powiecie krośnieńskim, przy granicy Polski ze Słowacją. Rozciąga się na długości 5 km z południa na północ, wzdłuż potoku o nazwie Panna (dawniej Sołotwyna).

Czytaj dalej