W Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej rozpoczęły się prace związane z realizację projektu: Digitalizacja i udostępnienie zbiorów Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej. Realizacja projektu dofinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grupach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na dzień 30.11.2020 roku. Już wkrótce na stronie internetowej  Muzeum udostępnimy kolejne zasoby Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej poddane procesowi digitalizacji w ramach realizacji projektu.

Zadanie: Digitalizacja i udostępnienie zbiorów Muzeum Kultury Łemkowsiej w Zyndranowej dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grupach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Godziny otwarcia

Pełna lista godzin

Historia wsi

Wieś położona w Beskidzie Niskim, w powiecie krośnieńskim, przy granicy Polski ze Słowacją. Rozciąga się na długości 5 km z południa na północ, wzdłuż potoku o nazwie Panna (dawniej Sołotwyna).

Czytaj dalej